Sport

Shaqiri asiston, Zvicra shënon ndaj Bullgarisë

Autori: Gazeta inFokus 22:00 | 15 November 2021

Zvicra dhe Bullgaria po luajnë aktualisht në duelin e fundit të kualifikimeve për Kupën e Botës ‘Katar 2022’, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Swissporarena’ në Luzern, kombëtarja e Zvicrës ka kaluar në avantazh 1-0 në minutën e 48’

Golin për zviceranët e ka realizuar Noah Okafor, i cili shënoi pas një asistimi nga Xherdan Shaqiri.

Më poshtë keni golin e realizuar nga sulmuesi i Leipzigut./Gazeta inFokus/

Të tjera