Lajme

Shala dhe Sherifi në Hagë: Për vizitë te udhëheqësit e luftës çlirimtare, krijuesit dhe ndërtuesit e shtetit të Kosovës

Autori: Gazeta inFokus 16:56 | 18 September 2022

Ish-ministri Endrit Shala si dhe ish-deputeti i Nismës, Bilall Sherifi, kanë qëndruar së fundi në Hagë.

Të njëjtit kanë vizituar ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Në postimin e Shalës thuhet se ishin për vizitë të udhëheqësit e luftës çlirimtare, krijuesit dhe ndërtuesit e shtetit të Kosovës.

“Bashkë me sekretarin e NISMA z. Bilall Sherifi dhe vëllaun Granit M Shala, për vizitë te udhëheqësit e luftës çlirimtare, krijuesit dhe ndërtuesit e shtetit të Kosovës! Fitimtarët e betejave për Liri dhe Shtetndërtim do ta fitojnë edhe betejën për Drejtësi!”, ka thënë Endrit Shala.

Të tjera