Lajme

Shala: Askush nuk më ka dhënë votë për ta zgjedhur Kurtin kryeministër

Autori: Gazeta inFokus 21:01 | 25 March 2020

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala, gjatë një fjalimi që mbajti në Kuvend tha se asnjë qytetar nuk e ka votuar që ta zgjedh Kurtin kryeminsitër.

“Askush s’më ka dhënë votë që me e zgjedh Kurtin kryeministër”, është shprehur Shala.

“Kryeministri është mandatar, neve na ka zgjedhur populli, e kryeministrin e kemi zgjedhur ne”, ka thënë Shala.

Tute, Shala tha se çështja e mocionit të votëbesimit nuk ka të bëjë me puç.

“Cështja e mocionit s’ka lidhje me puc, këto janë kualifikime të papranueshme, unë nuk besoj që as i dyti e as i treti ta marrë pushtetin e fituesit. Ne po flasim për një çështje prove për këtë Qeveri dhe të shohim a e kapërcen a jo”, shtoi Shala.

Të tjera