Lajme

Sërish tërmet në Shqipëri

Autori: Gazeta inFokus 18:30 | 27 September 2020

Lëkundje tërmeti janë ndjerë pasditen e sotme në Shqipëri.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 4 kilometra larg Lushnjës dhe 33 kilometra larg Elbasanit.

Tërmeti ishte me magnitudë 3.0 i shkallës rihter dhe një thellësi prej 10 kilometrash.

Lëkundjet janë ndjerë goxha, por nuk ka raportime për dëme.

Të tjera