Lajme

Sërish borë në Serbi (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 08:36 | 01 May 2017

Gjatë së dielës, disa vende malore në Serbi u zbardhën nga bora, mirëpo edhe sot po mbretëron moti i njëjtë atje, transmeton Express.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka treguar se temperaturat gjatë javës në Kosovës do të jetë relativisht të mira, në Serbi, në shumë vende kanë nisur reshjet e borës.

Zlatibori, Tara dhe disa qytete të tjera janë goditur edhe nga temperaturat e ulëta, në minus, shkruan Blic.rs

Etiketa:
Marsi sjellë Magjinë në ETC

Të tjera