Sport

Serie A me numër të madh të futbollistëve të infektuar, kjo është lista e plotë

Autori: Gazeta inFokus 10:18 | 13 October 2020

Serie A do të rikthehet kët fundjavë, pas ndërprerjes për ndeshjet në Ligën e Kombeve, shkruan Gazeta inFokus.

Java e katërt si ndeshjen me të madhe pritet ta ketë padyshim derbin e “Madonninas” mes Milanit dhe Interit që luhet të shtunën në ora 18:00.

Por, ajo çka mbetet shumë shqetësuese është numri i lartë i futbollistëve të infektuar me koronavirus.

Klubi më se shumti të prekur nga “Covid-19” mbetet Genoa me 14 raste akoma pozitive, nga 29 të konfirmuar, kurse pas saj vjen Interi me 7 futbollist pozitiv.

Më poshtë gjeni listën e gjithë lojtarëve të infektuar me koronavirus në Serie A./Gazeta inFokus/

Atalanta: Marco Carnesechi.

 

Genoa: Valon Behrami, Davide Biraschi, Petar Brlek, Francesco Cassata, Domenico Criscito, Mattia Destro, Lukas Lerager, Darian Males, Filippo Melegoni, Luca Pellegrini, Marko Pjaca, Lasse Schone, Miha Zajc, Davide Zappacosta.

 

Hellas Verona: Antonin Barak, Koray Gunter.

 

Inter: Alessandro Bastoni, Milan Skriniar, Radja Nainggolan, Roberto Gagliardini, Ionut Radu, Ashley Young.

 

Milan: Leo Duarte, Matteo Gabbia.

 

Napoli: Piotr Zielinski, Eljif Elmas.

 

Roma: Amadou Diawara

 

Spezia: Riccardo Marchizza.

Të tjera