Lajme

Serbia të ngrijë bisedimet derisa Kosova të zbatojë asociacionin

Autori: Gazeta inFokus 15:10 | 16 August 2018

Lëvizja serbe ‘Mjaft Më’ tha se është në interes të Serbisë të rifillojë bisedimet në Bruksel vetëm nëse Prishtina plotëson pjesën e saj të detyrimeve lidhur me themelimin e asociacionit, përndryshe Serbia do të ngrijë negociatat e mëtejshme deri në përmbushjen e këtyre detyrimeve.

“Përpara se të vazhdojnë bisedimet, është në interesin më të thellë të Serbisë që qeveria të ngrijë negociatat e mëtejshme derisa Prishtina të mos përmbushë marrëveshjen,” thuhet në deklaratë.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Nis bashkëpunimi serioz dhe strategjik midis Comodita dhe JYSK International

Të tjera