Lajme

Serbia po e përkrahë Rusinë në luftën me Ukrainën

Autori: Gazeta inFokus 08:05 | 27 February 2022

Serbia po vazhdon ta përkrahë Rusinë në luftën që po bën me Ukrainën.

Një veprim të fundit që ka bërë shteti serb, është duke i mbuluar me ngjyra të flamurit rus Kullën Avala në Serbi.

Po ashtu dhe grupe të qytetarëve kanë dalë rrugëve në përkrahje të Rusisë me brohoritmë ruse në Serbi.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera