Lajme

Serbia po e forcon ushtrinë

Autori: Gazeta inFokus 14:37 | 12 October 2021

Presidentit serb Aleksandar Vuçiq ka thënë se Serbia do të vazhdojë të forcojë ushtrinë e saj dhe të zhvillojë më tej industrinë e mbrojtjes.

Ai gjithashtu theksoi se sot Serbia njihet në të gjithë botën për promovimin e paqes dhe stabilitetit.

Këto komente Vuçiq i bëri në panairin Ndërkombëtar të Armëve dhe Pajisjeve Ushtarake “Partner 2021” që u hap zyrtarisht në Beograd.

Të tjera