Lajme

Serbia e shqetësuar për gjendjen e krijuar nga thatësira

Autori: Gazeta inFokus 19:25 | 06 August 2017

Sekretari i Shtetit në Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë në Serbi, Velimir Stenojeviq ka thënë se kjo ministri është duke monitoruar situatën dhe duke përgatitur masat e duhura me të cilat do të vijnë nga Qeveria me rastin e thatësirës që ka prekur Serbinë, raporton Tanjug, transmeton Indeksonline.

“Ministria po monitoron situatën në të gjithë territorin dhe në përputhje me kushtet agro-meteorologjike në periudhën e ardhshme do të ndërmarrim masat e duhura”,ka thënë Stanojeviq./Indeksonline

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Vrasja e Lulzim Fejzullahut, vjen reagimi i parë nga ministrja Haxhiu

Të tjera