Lajme

Serbëve në Veri nuk ju dhezin kamionët

Autori: Gazeta inFokus 12:24 | 02 October 2021

Shumë kamionë të cilët kanë qenë të ngujuar për 12 ditë në pikat kufitare në Jarinjë dhe Bërnjak po kanë probleme të ri ndezen pasi që iu është hargjuar bateria e motorit.

E si zgjidhje për këtë, kanë shfrytëzuar kabllot e njëri tjetrit për të i ndezur.

Ekipi teknik i serbëve ka më së shumti telashe me bateritë e automjeteve, disa prej të cilave janë dëmtuar qëllimisht në fillim të protestës.

E njëri prej të cilëve po ka problem të ndezet i përket një biznesi nga Novi Pazari, i cili është bllokuar pa dashje.

Të tjera