Lajme

Serbët i gëzohen veprimit të Edi Ramës kundër Ramush Haradinajt

Autori: Gazeta inFokus 12:36 | 16 January 2020

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, paditi dje homologun e tij në largim në Kosovë, Ramush Haradinaj, për shpifje. Në padinë prej 30 faqesh, kryeministri Edi Rama pretendon se Ramush Haradinaj ka shpifur ndaj tij, nëpërmjet deklaratave publike, ku ka folur për shkëmbime territoresh.

Ky lajm ka shkuar deri në Serbi, ku të gjitha të përditshmet ia kanë dedikuar një artikull ngjarjes, duke ia shtuar edhe komentin e tyre në titull.

Edi Rama dhe Ramush Haradinaj 16 Janar, 2020 10:20

SERBI– Kryeministri Edi Rama ka paditur zyrtarisht për shpifje homologun e tij në ikje të Kosovës, Ramush Haradinaj. Lajmi ka shkuar deri në Serbi, ku të gjitha të përditshmet ia kanë dedikuar një artikull ngjarjes, duke i shtuar edhe komentin e tyre në titull.

E përditshmja Kurir shkruan se Rama ka paditur Haradinajn: Kryeministri i Shqipërisë ka shkruar në 30 faqe padi se përse Ramushi ka shpifur ndaj tij.

Alo shkruan: Edi Rama i Shqipërisë hedh në gjyq Ramush Haradinajn, ekzekutori i Kosovës merr padinë me urgjencë. Por nuk janë ndaluar as mediat e tjera…

Espreso: Rama vendos ta shkatërrojë Haradinajn. Shkak është Serbia

Edi Rama paditi dje homologun e tij në largim në Kosovë, Ramush Haradinaj, për shpifje. Në padinë prej 30 faqesh, kryeministri Edi Rama pretendon se Ramush Haradinaj ka shpifur ndaj tij, nëpërmjet deklaratave publike, ku ka folur për shkëmbime territoresh. Menjëherë pas padisë erdhi edhe reagimi i Haradinajt, i cili u shpreh se do t’i përgjigjet Ramës sipas ligjit.

 

Të tjera