Lajme

Serbët e veriut, shpalosin flamurin 300 metra të gjatë deri te Ura e Ibrit

Autori: Islam Morina 21:32 | 13 January 2022

Një flamur me gjatësi 300 metra është shpalosur nga serbët në pjesën veriore të Mitrovicës.

Disa qytetarë serb e kanë shpalosur atë nga Ura e Ibrit, e deri në brendi të sheshit afër komunës së veriut, shkruan Gazeta Infokus.

Mediat lokale atje raportojnë se ky flamur është shpalosur me rastin e Vitit të Ri ortodoks dhe qytetarët që e kanë shpalosur atë kanë kënduar edhe këngë nacionaliste serbe./Gazeta Infokus/

Të tjera