Lajme

Selmanaj thotë se ende s’ka vendosur se në cilën parti të shkojë

Autori: Gazeta inFokus 11:24 | 14 May 2017

Analisti Driton Selmanaj ka thënë se është duke diskutuar me partitë kryesore politike, me përjashtim të PDK’së, për të vazhduar jetën publike.

Ai ka thënë se në tri katër ditët e ardhshme do të definohet gjithçka sa i përket të ardhmes së tij në politikë.

“Jam në diskutime me partitë serioze. Çdo mundësi është e hapur përpos PDK’së”, ka thënë Selmanaj, për Express, të dielën.

“Jam në bisedime. S’ka asgjë konkrete”, ka shtuar ai.

Selmanaj është pjesë e shoqërisë civile dhe analistë në njërin prej televizioneve nacionale.

Ka mbajtur qëndrim kritik sidomos ndaj PDK’së derisa ishte pjesë e debateve.,

Sidoqoftë, Selmanaj ka thënë se në cilëndo parti që të shkojë do të kërkojë të ketë hapësirën për të vepruar bazuar në përvojën dhe ekspertizën që ka.

“Jam ka mendoj se a kam hapësirë të mjaftueshme. Nëse shkoj dikund duhet të provoj të zbatoj gjërat që i di”, ka shtuar ai.

Express ka shkruar dje se Selmanaj pritet t’i bashkohet LDK’së dhe se është angazhuar edhe për të ofruar edhe një grup njerëzit tjerë të shoqërisë civile në këtë parti.

Kanë mbetur edhe më pak se një muaj prej kur pritet të mbahen zgjedhjet nacionale pasi ka rënë Qeveria e ndërtuar nga PDK  e LDK.

Përfshirja në aktivitetet ekstrakurrikulare

Të tjera