Lajme

Selmanaj për votimin e Kurtit në Shqipëri: E pakuptimt dhe e papranueshme

Autori: Gazeta inFokus 20:10 | 25 April 2021

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, ka reaguar pas pjesëmarrjes së Albin Kurtit në votim në zgjedhjet në Shqipëri.

Selmanaj përmes një postimi në Facebook, ka thënë se pjesëmarrja e tij është e pakuptimt dhe e papranueshme e cila mund të ketë pasajoa gjeopolitike dhe gjeostrategjike, përcjell Gazeta Blic.

Më poshtë postimi i tij i plotë

Pjesëmarrja në votime e kryeministrit të Republikës së Kosovës në zgjedhjet parlamentare në Republikën e Shqipërisë, e pakuptimt, e papranueshme dhe me pasoja gjeopolitike dhe gjeostrategjike për shtetin e Kosovës.

Pjesëmarrja në votime e kryeministrit të Republikës së Kosovës në zgjedhjet parlamentare në Republikën e Shqipërisë, e…

Posted by Driton Selmanaj on Sunday, April 25, 2021

Të tjera