Lajme

Sekuestrohet një armë zjarri dhe municion në Prishtinë

Autori: Gazeta inFokus 20:32 | 01 May 2021

Policia e Rajonit të Prishtinës, respektivisht zyrtarët e stacionit policor Qendra, sot rreth orës 18:30, në rrugën “Migjeni” në Prishtinë, kanë ndaluar një veturë të tipit Mercedes me targa të huaja.

Pas një kontrolli të detajuar që i është bërë personit dhe veturës, policia ka arritur që të gjej dhe të sekuestroj:-

një (1) revole të tipit TT ,

8 fishekë- një sasi e vogël e substancës narkotike si dhe- një peshore

I dyshuari;-M.G mashkull 25 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës,është shoqëruar në stacionin policor dhe ndaj tij po kryhen procedurat e nevojshme policore në koordinim me prokurorin e shtetit.

Të tjera