Lajme

Sekuestrohen mbi 700 kilogramë mish i dyshimtë në Klinë

Autori: Gazeta inFokus 10:05 | 14 February 2020

Dy persona janë arrestuar në Klinë për mbajtje të mishit që nuk posedonte certifikatë, shkruan gazeta inFokus.

Sipas njoftimit për media, gjatë kontrollit në dy lokalet e tyre ushqimor nga ana e inspektorëve AVUK-ut dhe policisë u janë gjetur dhe sekuestruar 745.6 kg mish të llojeve të ndryshëm për të cilat nuk posedonte certifikatë për origjinën e mishit.

Me vendi të prokurorit dy të dyshuarit pas intervistimit janë dërguar në mbajtje, thuhet në raportin e Policisë.

Të tjera