Lajme

​Sekuestrohen armë e municion në Janjevë të Lipjanit, një i arrestuar

Autori: Gazeta inFokus 16:28 | 10 September 2022

Policia e Kosovës gjatë një kontrolli në Janjevë të Lipjanit, me urdhëresën e Gjykatës Themelore në Prishtine, ka gjetur dhe sekuestruar një sasi armësh, si dhe ka arrestuar një person.

Gjatë këtij operacioni janë sekuestruar tri granata dore, një armë automatike AK-47, dy pistoleta, 120 fishekë të armës AK-47, kalibri 7.62 mm, 7 fishekë të pistoletës, kalibri 7.65 mm, dy karikatorë të armës AK-47 dhe dy karikatorë të pistoletës.

I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje, ndaj tij është iniciuar rasti, mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim i paautorizuar të armëve.

Njoftimi i policise:

Sekuestrohen armë dhe municion në Janjevë të Lipjanit, i dyshuari dërgohet në mbajtje

Njësitet policore të Lipjanit, sot kanë zbatuar Urdhëresën e Gjykatës Themelore në Prishtine për urdhër-kontroll në një lokacion, lidhur me dyshimet e bazuara për posedim armësh.

Gjatë këtij operacioni janë sekuestruar:

-Tre granata dore

– Një armë automatike AK-47,

– dy pistoleta

– 120 fishekë të armës AK-47, cal. 7.62 mm,

-7 fishekë të pistoletës, cal. 7.65 mm,

– dy karikatorë të armës AK-47,

– dy karikatorë të pistoletës.

Nga ana e policisë është arrestuar një person i dyshuar, i cili pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje, ndaj tij është iniciuar rasti, mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim i paautorizuar të armëve.

Të tjera