Lajme

SBASHK: Orët e humbura nuk zëvendësohen, përgjigjet ministrja Nagavci

Autori: Gazeta inFokus 12:23 | 13 September 2022

Ministrja e Arsimit, Arbëria Nagavci, ka thënë se është shqetësuese sesi Sindikata e Arsimit me aq lehtësi thotë se orët e humbura nuk do të zëvendësohen.

“580 mijë orë kanë humbur deri më tash që janë shumë”, ka thënë Nagavci.

Ajo ka thënë se Sindikata e Arsimit ka marrë masa ekstreme si greva.

Nuk është arritur marrëveshje në mes Qeverisë dhe Sindikatës.

Kështu greva pritet të vazhdojë.

/Express

Të tjera