Sport

Sassuolo – Juventus, mbyllet më këtë rezultat (VIDEO)

Autori: E.M 19:53 | 10 February 2019

Juventusi ka shënuar fitore si mysafir i Sassuolos më rezultat 3-0, në ndeshjen e xhiros së 23-të në Serie A, shkruan Gazeta inFokus.

Golat për Juventusin i realizuan Khedira, Ronaldo dhe Can.

Pas kësaj fitore Juve vazhdon të prije në renditje më 63 pikë, ndërsa  Sassuolo mbetët ne pozitën e 11-të më 30 pikë.

Ndeshjen e ardhshme Zonja e Vjetër e pret Frosinonen, ndërsa Sassuolo udhëton në Empoli./Gazeta inFokus/

Të tjera