Sport

Sarri e falënderon nënën e Cristiano Ronaldos, për këtë gjë

Autori: Gazeta inFokus 23:36 | 23 January 2020

Maurizio Sarri e ka falënderuar nënën e Ronaldos, për ndihmën që futbollisti ia bëri skuadrës së tij në fitoren kundër Romës.

“Unë nuk marr merita për formën e tanishme të Ronaldos, ju mund t’i jepni merita vetëm nënës së tij për krijimin e një ekzemplari të tillë”, u deklarua Sarri.

Po ashtu Sarri u tha gazetarëve se nuk e di se çfarë të përmirësoj te Ronaldo dhe tregoi se futbollisti është në gjendje të jashtëzakonshme fizike dhe po ashtu mendore.

Kurse nënë e Ronaldos, Dolores 65 vjeçare shihet shpesh si më meritorja për sukseset e futbollistit.

Të tjera