Lajme

Samiti i SEECP në Shkup, Osmani takohet me Siljanovskan, flasin për thellim të bashkëpunimit

Autori: Gazeta inFokus 15:15 | 13 June 2024

Presidentja Vjosa Osmani është takuar me presidenten e Maqedonisë së Veriut, Gordana Siljanovska-Davkova, gjatë një samiti në Shkup.

Ajo tha se me presidenten e re të shtetit fqinj ka folur mbi raportet bilaterale Kosovë-Maqedoni e Veriut.

“Në prag të Samitit të vendeve të Evropës Juglindore (SEECP), takova Presidenten e Maqedonisë së Veriut, Gordana Siljanovska-Davkova. Edhe një herë, Presidentes ia urova marrjen e detyrës, gjersa diskutuam edhe për raportet bilaterale Kosovë-Maqedoni e Veriut, si dhe për thellimin e bashkëpunimit në dobi të qytetarëve të të dy shteteve tona”, ka thënë Osmani.

-Advertisement-

Ky është takimi i parë i Osmanit me homologen e saj të Maqedonisë së Veriut.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Nis bashkëpunimi serioz dhe strategjik midis Comodita dhe JYSK International

Të tjera