Sport

Salsburgu mposhtë Napolin por eliminohet nga Evropa Ligë (VIDEO)

Autori: Gazeta inFokus 20:59 | 14 March 2019

Salsburgu e ka fituar përballjen e dytë ndaj Napolit më rezultat 3-1, por nuk kanë arritur kualifikimin, shkruan Gazeta inFokus.

Ndeshja e parë e luajtur në “San Paolo” ka vendosur çerekfinaleistin, pasi Napoli kishte fituar më rezultat 3-0.

Golat për Salsburgun i realizuan Dabblur, Guldbrandsen dhe Leitgeb, ndërsa golin e vetëm për napolitanët e shënoi Milik.

Më rezultat të përgjithshëm 4-3, Napoli kalon në fazën çerekfinale të Evropa Ligës./Gazeta inFokus/

 

Të tjera