Kuzhina

Sallatë me fruta deti

Autori: Gazeta inFokus 18:34 | 23 October 2018

Përbërësit:

5-6 karkaleca të mëdhenj
1 kallamar
1 sepje
uthull
vaj ulliri
limon
majdanoz, kripë

Përgatitja:

Lahen frutat e detit dhe i lëmë të ziejnë për rreth një orë, ndërkohë që brenda kemi hedhur pak vaj ulliri. Pasi kanë zier dhe janë ftohur, i presim pjesë-pjesë.

I hedhim në pjatë dhe shtojmë uthullën, limonin, kripën dhe majdanozin.

Që të bëhen sa më të shijshme, i vendosim në frigorifer për një orë. Ndërkohë, frutat e detit i kanë përthithur mjaftueshëm uthullën dhe limonin

Të tjera