Kuzhina

Sallatё me lulelakёr

Autori: Gazeta inFokus 21:14 | 25 October 2018

Përbërësit
1 lulelakër
2 gota vaj
1 lëng limoni
150 gr qepë
2 vezë
Gjysmё tufe majdanoz
kripë

Hapat
1
Lajini lulelakrat, pastroni dhe shqyeni nё lule tё vogla dhe vendosni nё ujё tё kripur pёr zierje derisa tё zbuten.

2
Pasi tё zbuten, hiqen nga uji dhe lihen tё ftohen.

3
Pёr salcё, nё njё enё tё thellё pёrzihet vaji dhe lёngu i njё limoni, shtohet qepa e copёtuar imёt, vezёt e ziera dhe majdanozi i copёtuar.

4
Shtoni kripё, pёrzieni dhe lulelakrёs sё ftohur i hidhni salcёn e pёrgatitur, pёrzieni mirё dhe shёrbeni menjёherё.

5
Ju bёftё mirё!

Të tjera