Lajme

Sali Berisha e quan vendimin e LDK-së për votimin e Presidentit, largpamës e burrëror

Autori: Gazeta inFokus 22:46 | 30 March 2021

Ish-kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha, ka përshëndetur vendimin e LDK-së për votimin e Presidentit.

Përmes një shkrimi në Facebook, Berisha e ka cilësuar vendimin e kryesisë së LDK-së si largpamës, konstruktiv dhe burrëror, shkruan Insajderi.

Postimi i plotë:

Nje pershendetje per LDK dhe vendimin e saj!

Miq, Kryetari i LDK, z. Lumir Abdixhiku deklaroi publikisht se Kryesia e LDK ne nje akt ne vleresimin tim ne interesin me te mire te Kosoves, ka vendosur me shumice absolute votash ti mundesoje parlamentit te vendit zgjedhjen e zonjes Vjosa Osmani presidente e Kosoves.

Me kete rast shpreh kenaqesine time dhe pershendes nga zemra kryetarin e LDK, z. Abdixhiku dhe kryesine e kesaj partie per kete vendim largpames, konstruktiv dhe burreror e ne respekt te plote te vullnetit te qytetareve dhe interesave me te mira te Kosoves.

sb

Nje pershendetje per LDK dhe vendimin e saj!

Miq, Kryetari i LDK, z. Lumir Abdixhiku deklaroi publikisht se Kryesia e…

Posted by Sali Berisha on Tuesday, March 30, 2021

Të tjera