Lajme

Sa vota mori mbesa e Hashim Thaçit në fshatin Burojë

Autori: Gazeta inFokus 13:11 | 23 February 2021

Partia Demokratike e Kosovës ka marrë 13 mijë e 403 vota në Skenderaj, apo 72.29%

Në listën e PDK-së edhe këto zgjedhje garoi, mbesa e ish presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, Evgjenie Thaçi Dragusha.

Ajo në fshatin e lindjes së Thaçit, fshatin Burojë ka arritur të marrë 275 vota, shkruan Gazeta inFokus.

Sipas rezultateve të publikuara nga KQZ-ja ku nuk përfshihen votat e diasporës dhe ato me kusht, Thaçi është votuar në dy vendvotimet e fshatit Burojë.

Në njërin nga këto vendvotime ka marrë 113 vota kurse në tjetrin ka marrë 162./Gazeta inFokus/

 

 

 

Të tjera