Lajme

Sa ka pasuri Lumir Abdixhiku

Autori: Gazeta inFokus 14:06 | 14 June 2022

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), njëherit deputet i Kuvendit të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka deklaruar pasurinë e tij në Agjencinë kundër Korrupsionit.

I pari i LDK-së, Abdixhiku së bashku me bashkëshorten e tij në bankat e Kosovës posedon mbi 15 mijë euro.

Teksa te pasuria e paluajtshme ka deklaruar dy shtëpi dhe një tokë pune.

Duke klikuar në këtë link mund të lexoni deklarimin e plotë të pasurisë së Abdixhikut.

Të tjera