Fokus

Sa janë të rrezikshme infeksionet e syrit?

Autori: Gazeta inFokus 16:58 | 08 February 2024

Në emisionin e shëndetësisë ‘Doktor Plus’ me Elvira Haxhiun që është prodhim i Gazetës Infokus, këtë të mërkurë u diskutua për sindromën e syrit të thatë dhe infeksionet e syrit.

Egzona Kollçaku – Agusholli, oftalmologe në Qendrën Laserike të Syrit ‘Kubati’ në këtë intervistë ka thënë se infeksionet e syrit janë mjaft të rrezikshme.

“Infeksionet e syrit janë mjaft të rrezikshme, infeksionet e konjuktivës zakonisht kalojnë lehtë mirëpo ka raste kur edhe mund të shkaktojnë dëmtime edhe në shikim”, ka thënë oftalmologia.

-Advertisement-

Këto dhe shumë të tjera mund t’i ndiqni në emisionin e plotë:

/Gazeta Infokus/

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Studio MASTER në UNI, Merr Diplomë dhe lejeqëndrim t’përhershëm në GJERMANI

Të tjera