Lajme

Rrustemi shmang bërthamën, akuzon Gashin për gabime drejtëshkrimore në kërkesën për hetim parlamentar

Autori: Gazeta inFokus 12:42 | 21 September 2023

Sipas deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje Adnan Rrustemi nuk ka asgë për t’u fshehur dhe se askush nuk është kundër hetimit parlamentar të rezervës shtetërore.

Tutje Rrustemi akuzoi iniciatorin e kësaj nisme Arben Gashit se kërkesa ka gabime drejtëshkrimore.

“Kërkesa manifeston një thellësi të pafundme të injorancës profesionale dhe juridike dhe është me rëndësi të paraqitet, përveç, aspekteve teknike gjuhësore strukturore që përmbanë deri tek gabimet të deputetëve si nismëtarë të kësaj ‘kërkesë’”, tha ai.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Coffee Show B2B në Zagreb nga Devolli Corporation

Të tjera