Lajme

Rritja e rasteve me Covid-19, tri shkolla të Vitisë kalojnë në mësim online

Autori: Gazeta inFokus 11:40 | 23 January 2022

Për shkak të rritjes së numrit të rasteve me COVID-19, Drejtoria Komunale e Arsimit në Viti ka njoftuar se tri shkolla të kësaj komune do të kalojnë në skenarin C, mësim online, shkruan Gazeta Infokus.

Kjo komunë përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, ka thënë se shëndeti i fëmijeve është mbi të gjitha, dhe se janë duke i zbatuar rekomandimet e Task Forcës për testimin e nxënësve.

“Shkollat: SHFMU “Dëshmorët e Vitisë” – në Viti; SHFMU “Nazmi Pajaziti” – në Radivojc; SHFMU” Skender Emerllahu” – në Ramjan. Nga e hëna do të zhvillojnë mësimin sipas skenarit C (online) të MASHT-it”, thuhet në njoftimin e kësaj komune.

Më poshtë gjeni postimin e plotë:/Gazeta Infokus/

Të tjera