Lajme

Rritet numri i rasteve pozitive me koronavirus

Autori: Gazeta inFokus 15:07 | 02 July 2021

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar edhe 17 raste të reja me koronavirus dhe dy raste të vdekjes, ndërsa janë bërë 1,241 testime shkruan Gazeta inFokus

“Nga 1,241testime, 17 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar dy raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 8 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105,353”, thuhet në njoftimin e MSH-së. /Gazeta inFokus/

Të tjera