Lajme

Rrëzohet një pemë në Nju Jork, katër të lënduar

Autori: Gazeta inFokus 19:27 | 15 August 2017

Një grua dhe tre fëmijë janë lënduar sot në “Central park” në Nju Jork, kur mbi ta kishte rënë një pemë e madhe, njoftuan zyrtarët.

Gruaja ka humbur vetëdijen, ndërsa janë lënduar edhe fëmijët e saj.

Të katër personat e lënduar janë dërguar në spital, ku është vlerësuar se ata gjenden jashtë rrezikut për jetë.

-Advertisement-

Sipas dëshmitarëve, fillimisht është dëgjuar një kërcitje dhe më pas kanë parë pemën duke rënë.  Ende është e paqartë se si erdhi deri te rrëzimi i pemës, ndërkohë që kanë nisur hetimet lidhur me rastin.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Vetëm edhe 4 ditë nga Bootcamp me Alan Greenberg, ish-Drejtorin për Edukim në Apple, Apliko Tani

Të tjera