Lajme

Rreth 3 mijë e 400 raste aktive me COVID-19

Autori: Gazeta inFokus 07:37 | 29 September 2021

Në Kosovë aktive me COVID-19 janë 3,342 raste, nga fillimi i pandemisë numri total i të prekurve ka arritur në 159,961 persona.

Të shëruar janë 153,672 njerëz si dhe kanë vdekur 2,947 persona.

Për luftimin e pandemisë në vend kanë filluar të jepen edhe vaksinat, deri tani janë administruar 1,299,482 doza.

Etiketa:

Të tjera