Fokus

Rrëqeth mamia që ndihmoi qindra ushtarë të UÇK-së, shikoni si fillon të qaj derisa tregon si e humbi jetën një ushtar

Autori: Gazeta inFokus 20:50 | 28 November 2023

Sanie Desku, infermierja e cila ndihmoi qindar civilë e ushtarë gjatë luftës së fundit në Kosovë, ka rrëfyer momentet më të vëshira gjatë asaj kohe, shkruan Gazeta Infokus.

E  ftuar në emisionin “ZGJOHU”, nën moderimin e Era Berishës, ajo me lot në sy ka rrëfyer një rast që nuk do ta harrojë asnjëherë në jete.

“Kam pasur raste edhe të ushtarëve të UÇK, kanë pasur një odë më përpara e kanë bë si ambulancë si spital edhe ka pasur shumë të plagosur disa ishin pa dorë disa pa këmbë, një rast më kujtohet që kurrë se harroi ka qenë ushtar i Gjakovës, Ylli Morina edhe më tha motër ‘lem mue se unë nuk kamë shpëtim këqyri këta tjer’t, I thashë që krejt keni me shpëtu po tu shku në spital të Gjakovës ka ndërru jetë”, shprehet infermierja me lot në sy.

-Advertisement-

Për të parë rrëfimin e plotë të saj e me plotë emocione  ndiqeni emisionin e plotë special për festën e 28 Nëntorit  në platformën online Youtube, Gazeta Infokus dhe në Facebook, Infokus Plus:/Gazeta Infokus/

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Edhe një storie suksesi – PRINCE CAFFE lidh marrëveshje bashkëpunimi me kompaninë më të madhe në Kroaci të shitjes me…

Të tjera