Lajme

Rrëfimi i çiftit nga Lipjani që ishin në muajin e mjaltit kur ndodhi tërmeti në Durrës

Autori: Gazeta inFokus 23:57 | 30 November 2019

Ata që shpëtuan tërmetin do ta kujtojnë të lidhur me plot rrëfime nga më të ndryshmet.

Një dhe shumë i veçantë ka të bëjë me dy të sapomartuar nga Lipjani, që ishin të vendosur në hotel në Durrës për muajin e tyre të mjaltit.

“Rreth orës dy e kam ndje unë se është dridh toka. Në momentin që i vendosëm këmbët në tokë, është shemb muri”, janë rrëfyer çifti.

Sikur banorët e tjerë edhe këta dolën jashtë, por më vonë u kthyen për të marrë rroba të tjera.

Gjatë ditëve të fundit, vendasit ishin treguar miqësor me çiftin nga Lipjani.

Të tjera