Fokus

Rrëfim i padëgjuar: Cimeri i Ibrahim Rugovës tregon momentet më interesante që kishte kaluar me ish presidentin sa ishin në studime

Autori: Gazeta inFokus 09:40 | 04 June 2024

“Shpirt atdhetari ka pasur gjithmonë”, kështu e nisë rrëfimin për ish presidentin, Ibrahim Rugova miku i tij i studimeve.

Për 9 muaj ata kishin banuar së bashku në një dhomë që njihej si dhoma 509 ku mblidheshin të rinj ta pasionuar pas kulturës.

Xhemaledin Salihu, profesor i Pedagogjisë nga Presheva, rrëfen për momentet më interesante që kishte kaluar si i ri në studime më ish presidentin Rugova.

-Advertisement-

Ai në një intervistë për Gazetën INFOKUS tregon se si Rugova ishte gjithmonë shumë i qetë dhe asnjëherë nuk ishte në kërkim të polemikave të mëdha.

Për më shumë ndiqni më poshtë rrëfimin e tij:

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Intervistë: Dr. Gorazd Konjanovski – Klinika Zhan Mitrev ka luajtur një rol kyç në vendosjen e themeleve në kardiokirurgji dhe…

Të tjera