Lajme

Rrallë herë bën “vaki” ta shihni Veternikun kështu!

Autori: Gazeta inFokus 22:33 | 17 November 2020

Kjo pamje e Veternikut në Prishtinë nuk na shoqëron shpesh gjersa përshkojmë këtë rrugë, shkruan IndeksOnline.

Rrugët e Prishtinës janë tejet të frekuentuar nga qytetarët ku shkaktohen kolona të gjata, e sidomos në Veternik.

Në këtë pjesë të kryeqytetit sidomos në orët e mbrëmjes ka qarkullim të madh të veturave ku vështirësohet komunikacioni dhe dikur duhej pritur deri në 2 orë për t’i dal në “kry”.

Por, një qytetar gjatë orës policore ka fotografu Veternikun ku shihet I qetë më shumë se kurrë.

Të tjera