Lajme

Rrahman Jasharaj: Kemi mbështetjen e vëllezërve shqiptarë – presim takim me Kurtin

Autori: Gazeta inFokus 11:15 | 08 September 2022

Sindikata e Bashkuar e Arsimit Shkencs dhe Kulturës ka mbajtur konferencë për medie lidhur me ecurinë e grevës.

Në këtë konferencë kanë marrë pjesë dhe kryetari i Sindikatës së Pavarur të Arsimit të Shqipërisë (SPASh), Nevrus Kaptelli, si dhe nënkryetari i Sindikatës së Arsimit të Maqedonisë Veriore (SONK), Tafa Ameti.

Kryetari i SBAShK, Rrahman Jasharaj, ka thënë se sindikata të cilën ai e drejton e ka edhe mbështetjen e vëllezërve shqiptarë.

Të tjera