Lajme

Rrahja brutale mes vajzave në Pejë, policia ndërmerr këto masa

Autori: Gazeta inFokus 10:25 | 07 June 2022

Një përleshje mes disa vajzave është raportuar gjatës ditës së djeshme në Pejë, shkruan Gazeta Infokus.

Sipas policisë, rasrti ka ndodhur të hënën rrëth orës 12:20 e ku thuhet se dy prej tyre janë arrestuar dhe janë dërguar në mbajtje për 24 orë.

“Dy femra kosovare janë arrestuar pasi kishin sulmuar fizikisht viktimën femër kosovare. Viktimës i është ofruar tretman mjekësor, ndërsa të dyshuarat në konsultim me prokurorin pas intervistimit në prani të prindërve të tyre janë dërguar në mbajtje për 24 orë”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës./Gazeta Infokus/

Të tjera