Lajme

Rrahin zyrtarët e pyllit pasi i zënë duke transportuar dru

Autori: Gazeta inFokus 09:53 | 27 April 2017

Policia e Kosovës ka njoftuar se dy zyrtare të pylltarisë janë sulmuar fizikisht nga 2 të dyshuar.

Te dyshuarit po transportonin dru në mënyrë të kundërligjshme, transmeton infokusi.com

Të dyshuarit dhe viktimat kanë pranuar trajtim të nevojshëm mjekësor, pasi që të njëjtit kishin pësuar lëndime të lehta trupore.

-Advertisement-

Me vendim të prokurorit rasti vazhdon të hetohet në procedurë të rregullt./INFOKUSIAnëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Etiketa:
BKS-ja kërkon nga Institucionet që sigurimi për bujqit të bëhët obligativ

Të tjera