Sport

Ronaldo vs Griezmann, rezultatet e 7 ndeshjeve mes tyre!

Autori: Gazeta inFokus 12:50 | 02 May 2017
Cristiano Ronaldo dhe Antonie Griezmann ndeshen sonte në Ligën e Kampionëve.

Cristiano Ronaldo dhe Antonie Griezmann janë përballuar disa herë me njëri-tjetrin në ndeshje të mëdha.

Të dy kanë qenë protagonistë me klubet e tyre dhe me kombëtaret, madje dhe në finale të mëdha.

Portugezi ka shënuar 28 gola dhe ka dhuruar 11 asist deri më tani, dhe është në garë për të fituar La Liga-n dhe Champions League, ndërkohë që Griezmann e ka gjetur rrugën e rrjetës në 26 raste, raporton Albeu.

Më lart mund të shihni se si kanë përfunduar 7 sfidat e fundit përballë njëri-tjetrit.

Real Madrid 1 Atletico Madrid 1, La Liga: 8 Prill, 2017

Atletico Madrid 0 Real Madrid 3, La Liga: 19 Nëntor, 2016

Portugal 1 France 0 shtesë, Euro 2016 final: 10 Korrik, 2016

Real Madrid 1 Atletico Madrid 1 (5-3 penallti), finalja e Champions League: 28 maj, 2016

Real Madrid 0 Atletico Madrid 1, La Liga: 27 Shkurt, 2016

Atletico Madrid 1 Real Madrid 1, La Liga: 4 Tetor, 2015

Real Madrid 1 Atletico Madrid 0, Champions League çerekfinale: 22 Prill, 2015

42,000,000 € u paguan për 11 vjet për demet e shkaktuara nga automjetet e pasiguruara

Të tjera