Sport

Ronaldo i’a siguron fitoren Manchester Unitedit, fitojnë edhe Chelsea e Bayern Muncheni

Autori: Gazeta inFokus 22:54 | 20 October 2021

Kanë përfunduar gjashtë takimet e Ligës së Kampionëve, të zhvilluara sonte në kuadër të fazës së grupeve, shkruan Gazeta inFokus.

Manchester Unitedi e ka mposhtur Atalantan me përmbysje rezultati nga 0-2 në 3-2, me Cristiano Ronaldon që shënoi golin e tretë dhe të fitores për ‘Djajtë e Kuq’.

Chelsea ka triumfuar para publikut të vet ndaj Malmos me rezultat të lartë 4-0, kurse Bayern Muncheni ka triumfuar në udhëtim te Benfica me shifrat 4-0.

Më poshtë keni rezultatet përfundimtare të gjashtë ndeshjeve të luajtura sonte./Gazeta inFokus/

Të tjera