Sport

Ronaldo do të mungoj në ndeshjen e ardhshme, kjo është arsyeja

Autori: Gazeta inFokus 15:42 | 27 November 2020

Cristiano Ronaldo nuk do të jetë prezent në ndeshjen e ardhshme që Juventusi do të zhvilloj të shtunën, shkruan Gazeta inFokus.

‘Zonja e Vjetër’ është mysafire e Benevetos nesër në ora 18:00.

Trajneri i ‘bardhezinjëve’ nuk e ka ftuar Ronaldon për këtë takim. Arsyeja tashmë është bërë e ditur.

Pirlo mendon që disa futbollistëve u duhet pushim, për shkak të angazhimeve të mëdha që kanë pasur, për këtë Ronaldo dhe Danilo pritet të pauzojnë.

Ky vendim do t’i jep hapësirë Dybalas dhe Kuluveskit që të startojnë, po ashtu Leonardo Bonucci është rikthyer dhe pritet të jetë i gatshëm./Gazeta inFokus/

Të tjera