Lajme

Rohde kujton gazetarët gjerman që u vranë gjatë luftës në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 19:44 | 13 June 2024

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde ka kujtuar në 25-vjetorin e vrasjes së tyre, gazetarët gjerman Gabriel Gruner, Volker Kramer dhe përkthyesi i tyre Senol Alit, të cilët u vranë në afërsi të Suharekës në Qafë të Duhlës.

Rohde përmes një postimi në X, ka ndarë edhe disa fotografi nga vizita e tij tek varret e tyre.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Nëse doktor Mitrev do të përdorte hemofiltrimin me qëllim që të mashtruar pacientët, do t’i kishte mashtruar të gjithë 1738…

Të tjera