Lajme

Rikthehet në funksion ultrazëri në QKMF-në e Prishtinës

Autori: Gazeta inFokus 20:04 | 06 September 2023

Mëngjesin e kësaj të mërkure është rikthyer në funksion ultrazëri në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Prishtinë.

Lajmin e ka bërë të ditur drejtori i Shëndetësisë në këtë komunë, Izet Sadiku,

Ai ka thënë se ky aparat në njësinë e Radiologjisë nuk ka funksionuar për disa ditë për shkak të një defekti.

-Advertisement-

“Pas disa ditë mosfunksionimi të aparatit te ultrazërit në njësinë e Radiologjisë në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare për shkak të një defekti nga sot në ora 8:00 aparati i ultrazërit është funksionalizuar dhe qytetarët nga mëngjesi i sotëm kanë pas mundësi të marrin shërbimet e ekosonografisë”, ka shkruar Sadiku në Facebook.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Transfero studimet në Universum dhe merr diplomë të fuqizuar nga Universiteti më i madh në SHBA!

Të tjera