Sport

Rikthehet me asistim Vedat Muriqi (VIDEO)

Autori: Gazeta inFokus 19:35 | 30 November 2019

Goztepe dhe Fenerbahce po luajnë aktualisht në kuadër të javës së trembëdhjetë në kampionatin elitar turk, shkruan Gazeta inFokus.

Momentalisht rezultati është i barabartë 2-2.

Sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi është rikthyer të luaj pas lëndimi që e la jashtë për rreth 3 javë.

Ai u inkuadrua në lojë në minutën e 64’, ndërsa në të 68’ asistoi për bashklojtarin e tij Rodriguez, i cili barazoi rezultatin ndaj Goztepes 2-2./Gazeta inFokus/

 

Të tjera