Rozë

Rikthehen “Piratët e Karaibeve”

Autori: Gazeta inFokus 14:25 | 15 May 2017

Parku gjigant i “Disneyland”-it në Paris shtroi të dielën tapetin e kuq për filmin e ri të sagës “Piratët e Karaibeve”.

Me qindra adhurues u vunë në radhë për të ndjekur shfaqjen e së njëjtës tematikë, mbajtur përpara kështjelles ikonë të bukuroshes së fjetur, e u përpoqën të shikonin nga afër yjet e mbërritur: Johnny Depp, Orlando Bloom dhe Javier Bardem.

Kjo ishte një surprizë për shumicën e vizitorëve, që nuk ishin lajmëruar për vizitën e aktorëve të famshëm të “Hollywood”-it.

Në filmin e ri, Bardem vihet në rolin e kapitenit Salazar, personazhi negativ i mbushur plot mllëf.

“Më është dashur të fokusohem tek urrejtja. Besoj se personazhi negativ është i mbushur me një urrejtje të thellë, e cila krijon gjithashtu dhimbje, si emocionale, edhe fizike. E gjithë kjo ka të bëjë me transferimin e asaj urrejtjeje në gjuhën e trupit të kapitenit, mënyrës sesi ndërvepron ai me personazhet e tjerë”, tha Javier Bardem, aktor.

Përveç Orlando Bloom dhe Geoffrey Rush, piratëve u bashkohen në aventurën e radhës edhe dy fytyra të reja: Kaya Scodelario dhe Brenton Thwaites.

“Aktorët e tjerë janë kaq të familjarizuar me njëri-tjetrin, sa në fillim isha goxha nervoze, por na pritën që të dyve krahëhapur, e na bënë të ndiheshim pjesë e grupit të piratëve”, tha Kaya Scodelario, aktore.

“Piratët e Karaibeve: Të vdekurit nuk tregojnë përralla” do të shfaqet në kinematë europiane më 24 maj, ndërsa në ato amerikane dy ditë më vonë.

Albi Mall Superliga rikthehet me betejat për Evropë dhe mbijetesë

Të tjera