Sport

Rey Manaj i gatshëm të largohet nga Barcelona

Autori: Gazeta inFokus 11:39 | 15 September 2020

Rey Manaj ka deklaruar që është i gatshëm të largohet nga Barcelona, shkruan Gazeta inFokus.
Manaj dëshiron të ndryshoj ambient pasi synon të luaj në nivele më të larta dhe jo në ligën e tretë spanjolle.
Në fillim u përfol për dy klube në Serie A që kishin shfaqur interesim për sulmuesin e kombëtares shqiptare, Hellas Verona dhe Udinese, por sëfundmi interesim ka treguar edhe klubi i sapongjitur në Segunda Division CD Castello.
Barcelona e bleu Manajn nga Albacete për 700 mijë euro, ndërsa nga shitja e tij pritet të përfitoj rreth 1 milion./Gazeta inFokus/

Të tjera