Lajme

Restoranti që strehoi mbi 30 persona të prekur nga tërmeti

Autori: Gazeta inFokus 21:34 | 28 November 2019

Restorant “Villa Natyra” ka strehuar mbi 30 persona të prekur nga tërmeti në Shqipëri.

Këta përsona pas rrënimit të objekteve të tyre nga tërmeti janë strehuar nga pronari Nexhmi Shala , duke ju ofruar përveq strehimit edhe ushqim dhe gjëra të tjera të nevojshme, shkruan gazeta inFokus.

Por nuk është i vetmi ky restorant që i ka strehuar në konakun e tij personat të cilët kanë nevojë për kulm mbi kokë.

Janë të shumët solidarët që nuk i lanë në rrugë dhe të pastrehë duke i pranuar nëpër shtëpitë kosovare./Gazeta inFokus/.

 

Të tjera